Діяльність БУВР

Басейнове управління водних ресурсів річок Причорномор’я та нижнього Дунаю (далі БУВР річок Причорномор’я та нижнього Дунаю) є бюджетною неприбутковою організацією, яка належить до сфери управління центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства та гідротехнічної меліорації земель, управління, використання та відтворення поверхневих водних ресурсів – Державного агентства водних ресурсів України.

Основні завдання:

  • Забезпечує на території басейну річок Причорномор’я та суббасейну нижнього Дунаю реалізацію державної політики у сфері управління, використання та відтворення поверхневих водних ресурсів, розвитку водного господарства, а також координує діяльність організацій, що належать до сфери управління Держводагентства, із зазначених питань у межах басейну річок Причорномор’я.
  • Здійснює функції з експлуатації водних об’єктів, гідротехнічних споруд, державної меліоративної мережі в межах Одеської області.

Водогосподарські організації

Виконання покладених завдань та функцій в частині управління водними ресурсами за басейновим принципом у межах зони діяльності БУВР річок Причорномор’я та нижнього Дунаю здійснює через:Дунайський регіональний офіс водних ресурсів, Білгород-Дністровське міжрайонне управління водного господарства, Болградське міжрайонне управління водного господарства, Дністровське міжрайонне управління водного господарства, Ізмаїльське управління водного господарства, Кілійське міжрайонне управління водного господарства, відокремлений підрозділ «Причорноморський центр водних ресурсів та ґрунтів» та інші організації, що належать до сфери управління Держводагентства та знаходяться у басейні річок Причорномор’я та нижнього Дунаю.

Експлуатація зрошувальних систем

В Одеській області нараховується 231,3 тис. га меліоративних земель із них 226,8 тис. га – зрошуваних земель, з яких 220 тис. га – державні мережі. Основна їх частина зосереджена на південному заході області. Частка зрошуваних земель області від сільгоспугідь та орних земель становить відповідно 9,5 та 11,3 відсотка.

Зрошувальні мережі простяглися на 5370 км. Із них великі магістральні канали та трубопроводи, що знаходяться на балансі облводресурсів – 998,1км.

На зрошувальній мережі розміщено 1194 спостерігальні свердловини, 8684 гідротехнічні споруди, із яких державних – 3119 . Воду на систему подають 219 державних насосних станцій, скид колекторно-дренажних вод – 20 насосних станцій.