Водогосподарська обстановка

Водогосподарська та гідрометеорологічна обстановка з 11 по 20 жовтня 2020 року

За даними Гідрометцентру ЧАМ на території басейну нижнього Дністра протягом другої декади жовтня спостерігалась хмарна погода.

Температура повітря була від +10 ºС до +18 ºС. Кількість опадів склала              2,0 мм.

Фактичний рівень води р. Дністер (Маяки, Одеська обл.) на кінець другої декади жовтня складає 81 см над „0” поста.

За багаторічними спостереженнями найвищий рівень у жовтні-місяці на водомірному посту Маяки складає 171 см, а найнижчий -5 см  над „0” поста.

Рівень води на водпосту Маяки (15,0 км від гирла р. Дністер) протягом другої декади жовтня коливався дещо нижче середніх багаторічних показників за рахунок згінно-нагінного вітру.

На водпосту Турунчук (44,5 км від гирла р. Дністер) протягом другої декади жовтня рівень знаходився майже на позначках найнижчих багаторічних показників та дещо коливався.

За даними Дунайської ГМО на території басейну р. Дунай протягом минулої декади спостерігалась хмарна погода. Температура повітря коливалась в межах від +5,0 ºС до +25,0 ºС. Опади були незначні.

На водпостах Рені, Ізмаїл, Кілія та Вилкове української ділянки р. Дунай на кінець другої декади жовтня рівні води складали 192, 135, 75 та 88 см над „0” поста відповідно.

За багаторічними даними у жовтні-місяці найвищі рівні на водомірних постах Рені, Ізмаїл, Кілія та Вилкове складають 449, 249, 183 та 132 см, а найнижчі -66, 13, -23 та 2 см над „0” поста відповідно.

Фактичний рівень води р. Дунай на водпосту Рені протягом другої декади жовтня почав збільшуватися та досяг рівня середніх багаторічних показників.

На водпосту Вилкове р. Дунай протягом другої декади жовтня рівень води знаходився вище середніх багаторічних показників та дещо коливався.