Новини

ПРЕС-ТУР

21 лютого 2020 року фахівцями БУВР річок Причорномор’я та нижнього Дунаю було організовано прес-тур для представників ЗМІ Одеси та Одеської з метою поширення актуальної інформації серед мешканців Одещини про приорітетні напрямки діяльності Басейнового управління водних ресурсів річок Причорномор’я та нижнього Дунаю, зокрема про сучасну систему моніторингу вод.
В результаті підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом Україна розпочала адаптацію та імплементацію європейського законодавства в національне.
Прийняття Водної Рамкової директиви ЄС Україною започаткувало цілий ряд змін в державних нормативних документах, починаючи із змін водного кодексу проведеня гідрографічнного та водогосподарського районування (виділено 9 річкових басейнів в межах України, з них 4 річкових басейни (Дністер, Нижній Дунай, Річки Причорномор’я, та Південний Буг) в Одеській області, запроваджено новий підхід до моніторингу якості поверхневих вод, що робить цей процес більш якісним та ефективним.
Наразі, за підтримки Держводагентства Басейновим управлінням водних ресурсів річок Причорномор’я та нижнього Дунаю проводиться робота по створенню сучасної лабораторії для визначення пріоритетних забруднюючих речовин. Ця лабораторія буде створена на базі Басейнового управління водних ресурсів річок Причорномор’я та нижнього Дунаю у місті Одеса.
На даний час вода нижнього Дунаю і Дністра досліджується у лабораторії Дністровського БУВР (м. Івано-Франківськ), яка вже обладнана сучасними вимірювальними приладами.
Навіщо взагалі проводити моніторинг? Результати моніторингу води та досліджень є основою для розробки Плану управління річковими басейнами, які розробляються з метою досягнення екологічних цілей, визначених для кожного району річкового басейну окремо.
Стратегічною метою для всіх районів річкових басейнів є досягнення або підтримання «доброго» екологічного та хімічного станів масивів вод.
В рамках прес-туру представникам ЗМІ було наглядно продемонстровано:
▪︎яким саме чином і в яких місцях відбираються проби води,
▪︎ як відповідно до вимог чинного законодавства іде забір та транспортування проб для здійснення дослідження.

Мешканці Одеси та Одеської області мають отримувати актуальну і вичерпну інформацію про якість води, яку вони споживають, про кропітку та відповідальну роботу співробітників Басейнових управлінь водних ресурсів та усіх структурних підрозділів для забезпечення ефективного управління водними ресурсами в умовах зміни клімату.
Ми сподіваємося, що саме ця інформація спонукає людей більш відповідально ставитися до водних ресурсів України та природи в цілому.

Разом з цим БУВР оголосив конкурс “водних” фотографій «Унікальні водойми Одещини». Конкурс проводиться до Всесвітнього дня води та має на меті привернути увагу суспільства до неймовірної краси нашого краю, показати людям водойми, про існування яких, може бути, вони і не знали зовсім.