Новини

Online-нарада Уповноважених Урядів України та Республіки Молдова

Сьогодні, 30 березня, за ініціативи Уповноваженого Уряду Республіки Молдова відбулась позачергова online-нарада Уповноважених Урядів України та Республіки Молдова з виконання Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Молдова про спільне використання та охорону прикордонних вод.
На порядку денному було одне питання – можливість проведення екологічного попуску з Дністровського водосховища у 2020 році.
Учасниками online-наради з українського боку були Михайло Хорєв, Уповноважений Кабінету Міністрів України з виконання Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Молдова про спільне використання та охорону прикордонних вод, заступники Уповноваженого, представники Укргідрометцентру, ОБСЄ та зацікавлені особи. Зі сторони Республіки Молдова були: Уповноважений Уряду Молдови та його заступник, а також інші зацікавлені сторони.
До початку конференції співробітниками БУВР було зібрано, опрацьовано та подано пропозиції від Філії «Інфоксводоканал» ТОВ “Інфокс” та адміністрації Нижньодністровського національного природного парку. Враховуючи складну ситуацію з водністю в басейні Дністра, яка спостерігається з літа минулого року, учасники детально розглянули запропоновані варіанти екопопуску та пропрацювали всі можливі варіанти і сценарії проведення екопопуску.
Але враховуючи відсутність довгострокивих прогнозів і маловодність в басейні Дністра, представникам Одещини надали можливість ще раз обговорити проблемні питання з усіма зацікавленими сторонами та визначити пріоритети забезпечення водними ресурсами галузей економіки у разі маловоддя.
Вже завтра, 31 березня, за головуванням заступника голови Одеської облдержадміністрації Дениса Ванаша відбудеться онлайн-конференція для стейкхолдерів, результатом якої буде підготовка узгоджених пропозицій до Держводагенства від Одещини щодо пріоритетів перерозподілу водних ресурсів в басейні Дністра в умовах низької водності.