Новини

22 березня – Всесвітній день води

Щорічно 22 березня відзначається Всесвітній день води. Це свято покликано підвищити екологічну свідомість населення і сприяти збереженню та раціональному використанню водних ресурсів. Вперше ідея про створення такого дня була висунута на Конференції ООН з навколишнього середовища та розвитку в Ріо-де-Жанейро у 1992 році, а з 1993 року він офіційно відзначається у всьому світі.

Тема Всесвітнього дня водних ресурсів 2025 року – «Збереження льодовиків», адже їх танення впливає на глобальний водний цикл, викликаючи зміни в стоках річок, повені, посухи та підвищення рівня моря. Збереження льодовиків є критично важливим для забезпечення сталого водопостачання для мільярдів людей.

В Україні, зокрема в Одеській області, цей день традиційно відзначається різними заходами, спрямованими на підвищення обізнаності про важливість водних ресурсів та їх охорону.

Спеціалісти та співробітники БУВР річок Причорномор’я та Нижнього Дунаю із залученням місцевого населення здійснюють прибирання та озеленення прибережних захисних смуг водних об’єктів. Окрім цього проводяться зустрічі з учнями шкіл та ВУЗів з демонстрацією презентації та відеороликів, присвячених Всесвітньому дню води – 2025, з метою інформування  про стан водних ресурсів Одеської області, бережливе ставлення до них а також спонукання учнівської молоді у заходах щодо їх відновлення.

У зв’язку з глобальними викликами, такими як зміна клімату та забруднення водних ресурсів, Всесвітній день води є нагадуванням про необхідність відповідального ставлення до води та активних дій для її збереження!

Просимо не залишатися осторонь проблем, повязаних із забрудненням та нераціональним використанням водних ресурсів, бо тільки обєднавшись ми зможемо зберегти для майбутніх поколінь безцінний природний ресурс, джерело та основу життя – воду!