Цю дату було обрано 1994 року Генеральною Асамблеєю ООН в пам’ять про підписання Монреальського протоколу про речовини, які руйнують озоновий шар.
Втрата озонового шару стратосфери, який захищає усе живе на землі від згубної дії ультрафіолетового випромінювання сонця, вважається однією з головних глобальних екологічних проблем, з якими світова спільнота ввійшла у нове тисячоліття.
Подолання цієї проблеми можливе лише завдяки скоординованим діям усіх націй та верств суспільства на глобальному рівні. Усвідомлюючи це, уряди практично усіх країн світу приєдналися до Монреальського протоколу і, тим самим, взяли на себе зобов’язання із досягнення головної мети – згортання виробництва та використання озоноруйнівних речовин у різних секторах промисловості.
Як зазначають експерти, наразі Монреальський протокол є найефективнішим багатостороннім договором з охорони навколишнього середовища у світі. Україна у 1985 році підписала, а в 1986 році ратифікувала Віденську конвенцію про охорону озонового шару.
основі Віденської конвенції 20 вересня 1988 року наша країна приєдналася до Монреальського протоколу.
Скорочення викидів токсичних хімічних речовин, які руйнують озоновий шар, це спільне завдання усіх галузей промисловості та усіх сфер діяльності людини, зокрема, скорочення забруднюючих речовин та досягнення доброго стану водних об’єктів – головна задача водогосподарських організацій.