5-6 серпня, в рамках реалізації Угоди між Урядом України та Урядом Румунії про співробітництво в галузі водного господарства на прикордонних водах та відповідно до українсько-румунського співробітництва з оцінки якості прикордонних вод та заходів, що вживаються при надзвичайних забрудненнях, які не можливо уникнути на прикордонних водотоках, відбувся спільний забір проб води в річці Дунай по двох пунктах спостереження.
![🚩](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tc6/1/16/1f6a9.png)
Одночасний відбір проб здійснили фахівці БУВР річок Причорномор`я та нижнього Дунаю разом з представниками Румунської Сторони.
![🚩](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tc6/1/16/1f6a9.png)
На підставі отриманої інформації Сторони отримують можливість спільно оцінювати якість прикордонних вод та динаміку зміни якості вод.
![🚩](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tc6/1/16/1f6a9.png)
Спільний відбір проб також необхідний для подальшого обміну досвідом та знаннями між лабораторіями, які виконують вимірювання показників якості води по транскордонному моніторингу.
![🚩](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tc6/1/16/1f6a9.png)
Місцем проведення відбору проб було визначено 71 милю р.Дунай поблизу міста Рені та 20й км (Кілійський рукав ) біля м.Вилкове.