Новини

Поливний сезон 2020 року розпочато

Посушливе літо-осінь минулого року, безсніжна🌨 зима і маловодна весна для Одещини, яка розташована в зоні ризикованого землеробства, тільки підтверджують важливість роботи водогосподарників та водної меліорації, яка є запорукою стабільно високих врожаїв.
Протягом січня-березня водогосподарники Одещини готували меліоративні системи до початку зрошувального сезону: чистили та ремонтували канали і аванкамери зрошувальних мереж, ремонтували, насосно-силове обладнання, встановлювали прилади обліку тощо. Разом з цим були проведені консультативні наради з водокористувачами по вирішенню питань договірних відносин у поливному сезоні 2020 року.
На даний час проводиться водообмін та опріснення водних об’єктів – джерел зрошення, а також заповнення зрошувальних систем для подачі якісної води на полив сільськогосподарських угідь.
Ще з осені минулого року, завдяки виділеному додатковому фінансуванню Держводагенством, було поповнено Барабойське водосховище. Це забезпечить вчасну і безперебійну подачу води🌊 на зрошення водокористувачам Біляївського та Овідіопольського районів, які щорічно забезпечують виробництво понад 70% овочевої продукції області.
Наразі поливний сезон на Одещині розпочато Дністровським та Кілійськими міжрайонними управліннями водного господарства. З 22 березня насосними станціями зазначених управлінь вода подається на поля в Овідіопольському та Кілійському районах.

Зауважимо, що за останні 10 років вперше вода на зрошення подана в березні. Зазвичай зрошувальний сезон розпочинався у квітні, але враховуючи зміну клімату водогосподарники Одещини потребують води раніше. Підвідомчі організації БУВР річок Причорномор’я та нижнього Дунаю готові до роботи в нових умовах і забезпечать подачу води вчасно і якісно за укладеними договорами.