Водогосподарська обстановка

Водогосподарьска та гідрометеорологічна осбатновка з 20 по 30 вересня 2020 року

За даними Гідрометцентру ЧАМ на території басейну нижнього Дністра протягом третьої декади вересня спостерігалась переважно ясна погода.

Температура повітря була від +14 ºС до +26 ºС. Опади 0,8-43,4 мм. Фактичний рівень води р. Дністер (Маяки, Одеська обл.) на кінець третьої декади вересня складає 88 см над „0” поста.

За багаторічними спостереженнями найвищий рівень у вересні-місяці на водомірному посту Маяки складає 147 см, а найнижчий -2 см  над „0” поста.

Рівень води на водпосту Маяки (15,0 км від гирла р. Дністер) протягом третьої декади вересня знаходився нижче середніх багаторічних показників та коливався за рахунок згінно-нагінного вітру.

На водпосту Турунчук (44,5 км від гирла р. Дністер) протягом третьої декади вересня рівень води знаходився нижче рівня середніх багаторічних показників та дещо коливався. Рівень знаходився майже на позначках найнижчих багаторічних даних.

За даними Дунайської ГМО на території басейну р. Дунай протягом минулої декади спостерігалась переважно ясна погода. Температура повітря коливалась в межах від +12 ºС до +24,0 ºС. Опадів не спостерігалось.

На водпостах Рені, Ізмаїл, Кілія та Вилкове української ділянки р. Дунай на кінець третьої декади вересня рівні води складали 98, 43, 6 та -2 см над „0” поста відповідно.

За багаторічними даними у вересні-місяці найвищі рівні на водомірних постах Рені, Ізмаїл, Кілія та Вилкове складають 401, 296, 195 та 129 см, а найнижчі -13, 6, -1 та 9 см над „0” поста відповідно.

Фактичний рівень води р. Дунай на водпосту Рені протягом третьої декади вересня знаходився нижче середніх багаторічних показників. Протягом третьої декади рівень був майже найнижче багаторічних даних.

На водпосту Вилкове р. Дунай протягом третьої декади вересня рівень води знаходився нижче середніх багаторічних показників та дещо коливався.