Для здійснення протипаводкових заходів у підвідомчих управліннях Одеського облводресурсів сформовано 25 аварійних бригад за басейновим принципом (дані станом на 1 січня 2016 року):

У басейні р. Дністер – 8 бригад (всього 76 чоловік)
Дністровське МУВГ – 4 бригади (24 чол.);
Овідіопольське УВГ – 2 бригади (24 чол.);
Б-Дністровське УВГ – 2 бригади (28 чол.);
У басейні р. Дунай – 14 бригад (всього 123 чоловіки)
Ізмаїльське УВГ – 3 бригади (30 чол.);
Кілійське УВГ – 3 бригади (30 чол.);
Болградське МУВГ – 3 бригади (23 чол.);

Татарбунарське МУВГ – 5 бригад (40 чол.);
Саратське УВГ(басейн річок Причорномор’я) – 2 бригади (12 чол.)

Всього по Одеському облводресурсів 24 бригади (всього 241 чол.)

 

План заходів
Одеського облводресурсів з підготовки до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2016 році

– Проаналізувати дії управління та його сил під час пропуску весняної повені та дощових паводків попередніх років.
Розробити та затвердити План заходів управління з підготовки до пропуску весняної повені та дощових паводків у 2016 році.
– Уточнити розрахунок сил та засобів для проведення запобіжних заходів і виконання робіт з ліквідації наслідків льодоходу, повені та паводків.
– Уточнити порядок взаємодії управління та структур ЄДС запобігання і реагування на НС техногенного та природного характеру на місцевому рівні з визначенням відповідальних осіб, порядок і регламент зв’язку, інформування, оповіщення у разі виникнення надзвичайних ситуацій, підтоплення й затоплення територій і об’єктів та виконання робіт з ліквідації наслідків весняної повені та дощових паводків.
– Створити оперативні штаби та оперативні групи для керівництва роботами з пропуску льодоходу, повені та паводків,розробити регламент їх роботи,в тому числі цілодобового чергування.
– Прийняти участь у визначенні балансоутримувачів безгосподарних гідротехнічних споруд.
– Оперативно висвітлювати в засобах масової інформації питання про хід весняної повені та дощових паводків.
– Прийняти участь у тренуванні(навчанні) органів управління і формувань єдиної державної системи цивільного захисту щодо дій в умовах пропуску льодоходу, паводку і повені.
– Привести в готовність гідрометричні споруди, прилади, пристрої та обладнання на водомірних постах,які знаходяться на балансі управлінь для здійснення гідрологічних спостережень за ситуацією при пропуску льодоходу, повені та паводків.
– Перевірити стан гідроспоруд на водосховищах і меліоративних системах та стан об’єктів, які знаходяться на балансі водогосподарських організацій. Вжити заходів для забезпечення їх готовності до пропуску паводка,пропуску льодоходу та повені.
– Підготувати для попередження і ліквідації можливих негативних наслідків повені та паводків інженерну, автомобільну техніку, засоби евакуації людей мобільне, насосне обладнання, автономні джерела живлення та освітлення, засоби забезпечення питною водою,створити резерв паливно- мастильних матеріалів(згідно встановлених лімітів).
– Встановити і додержуватись оптимальних режимів роботи водосховищ і державних зрошувальних систем з урахуванням екологічних вимог, санітарних норм і правил.
– Особливу увагу звернути на гідрологічні спостереження за рівнем води у Кучурганському водосховищі, Дністрі та рукаві Турунчук.
– Забезпечити нормативні запаси реагентів,знезаражуючих засобів і реактивів для очищення та знезараження питної води,проведення посиленого відомчого контролю і державного санітарного нагляду за якістю питної води в умовах проходження льодоходу,повені та паводків.
– Підтримувати постійний зв’язок з Гідрометцентром ЧАМ та Дунайською ГМО для отримання прогнозу та відстеження гідрологічної ситуації на водних об’єктах області у басейнах Дністра та Дунаю.
– Визначити необхідний аварійний запас паливно-мастильних, будівельних та сипучих матеріалів, мішків, засобів освітлювання, захисного одягу, шанцевого інструменту в межах державного фінансування. Забезпечити його завчасне та раціональне розміщення поблизу зон можливих затоплень.
– Забезпечити організацію виконання міжурядових угод про співробітництво у галузі водного господарства на транскордонних водах щодо організації і проведення спільних дій з питань безаварійного пропуску весняної повені та дощових паводків на Дністрі.
– Організувати отримання гідрометеорологічної та водогосподарської інформації від Республіки Молдова з метою забезпечення заходів щодо безаварійного пропуску весняної повені та дощових паводків на р. Дністер .
– Винести на засідання комісії з питань ТЕБ та НС облдержадміністрації питання «Про невідкладні заходи щодо безаварійного пропуску льодоходу, повені та дощових паводків у весняно-літній період 2016 року».