6 грудня 2016 року у приміщенні Одеського облводресурсів  (дорадчий центр) відбулася нарада-семінар на тему: «Впровадження Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом» та хід розробки оновленої версії ГІС проекту «Водні ресурси».

У нараді –семінарі прийняли участь фахівці відділів(служб) водних ресурсів та фахівці з програмного забезпечення Одеського облводресурсів та підвідомчих організацій.

Canon 009v

Відкрив нараду-семінар начальник Одеського облводресурсів Потоп В.І. У своєї промові він підкреслив велике значення водних ресурсів для нашого регіону, а також зміну ставлення до управління водними ресурсами після прийняття даного закону.

Canon 011v

Досить значний час було відведено для вивчення змін до Водного Кодексу України та інших законів та підзаконних актів. Також на нараді було нагадано та розглянуто тези, які були представлені Першим заступником голови Держводагентства України Хоревим М.Ю. на семінарі з імплементації Водної Рамкової та Паводкової Директив ЄС 13-14 вересня 2016 року в Одесі.

Заступник начальника Одеського облводресурсів Кічук І.Д. зробив детальний аналіз змін Водного Кодексу України та підкреслив важливість впровадження оновленої версії ГІС «Водні ресурси» для Одеської області.

Canon 021v

Презентацію оновленої версії ГІС «Водні ресурси» представила заступник начальника відділу використання водних ресурсів та моніторингу вод Одеського облводресурсів Бужинська О.М.

Canon 019v

Далі заступником начальника Одеського облводресурсів Кічуком І.Д. були розглянуті особливості впровадження ГІС «Водні ресурси» у підвідомчих організаціях облводресурсів та обговорені проблеми, які виникають при впровадженні ГІС на місцях. Практично було представлено всі основні шари ГІС та роз’яснено, як працювати по зазначених питаннях особливо до басейнів, суббасейнів, моніторингу, прив’язки різноманітної інформації стосовно водних об’єктів усіх рівнів.

Canon 030v

Начальник відділу водних об’єктів Одеського облводресурсів Валюх В.О. розповів про земельні відносини в сучасних умовах використання водних ресурсів області, особливу увагу було приділено орендним взаємовідносинам.

Narada 003v

Були заслухані доповіді спеціалістів усіх підвідомчих організацій про хід виконання роботи з наповнення (редагування) атрибутивної(графічної) інформації ГІС «Водні об’єкти» та заходи щодо впровадження нового проекту ГІС «Водні ресурси».

Narada 010v

Також на нараді-семінарі начальник Придунайської партії Одеської гідрогеолого-меліоративної експедиції Медвєдєв О.Ю. зробив презентацію про дренажні системи області та їхній сучасний стан.

Canon 028v

Після обговорення доповідей були підведені підсумки наради-семінару. Заступник начальника Одеського облводресурсів Кічук І.Д. поставив завдання на сучасному етапі та на І півріччя 2017 рокуу частині впровадження обговорюваного Закону України та ГІС проекту «Водні ресурси».

Учасники семінару подякували керівництву облводресурсів та запропонували проводити такі наради як можна частіше.