21 травня 2016 року відбулося відзначення Дня Південного Бугу. Це свято було започатковано у 2009 році Басейновою радою річки Південний Буг в рамках впровадження басейнового принципу управління водними ресурсами, який діє у країнах Європейського Союзу. Традиційно, водогосподарники, державні і громадські організації, природолюби відзначають цей день проведенням просвітницьких і практичних заходів. Не винятком став і поточний рік.

Басейн річки Південний Буг розташований на території шести адміністративних районів Одеської області: Кодимського, Балтського, Савранського, Любашівського, Ананьївського та Миколаївського.

До дня Південного Бугу на території цих районів працівниками підвідомчих управлінь Одеського облводресурсів були проведені наступні заходи.

Кодимський район

Було проведено упорядкування та розчистку  Івашківського ставка № 3 та русла річки Бритавка в селі Івашків, силами Івашківської сільської ради та ТОВ “Івашківське”. Стаття присвячена даним заходам в газеті буде надрукована 28.05.2016 року.

41

23

Балтський район

Прибрано від засмічення 2,1км прибережних захисних смуг. Проведено облаштування прилеглих територій біля джерел та громадських колодязів.

В Гольмянській школі 1-Ш ступенів та в Балтському інтернаті №2 проведено бесіди на тему: «Врятуй свою річечку».

Опубліковано 2 статті в районних газетах до «Дня Південного Бугу».

12

Савранський район

Було встановлено 2 водоохоронних знаки на р.Південний Буг разом з органами місцевого самоврядування: в районі “Нового Пляжу” на мосту через р. Південний Буг на границі з Гайворонським районом Кіровоградської області.

Також було організовано  прибирання разом із школярами Савранської ЗОШ прибережної захисної смуги річки Південний Буг.

Стаття присвячена даним заходам в газеті буде надрукована в газеті “Сільські новини”. На даний момент вийшла невелика стаття присвячена святкування Дня південного Бугу.

1 2

Любашівський район

Під час зустрічі з орендарями та рибаками на Арчепитівському ставку проведена роз’яснювальна бесіда.

Був проведений відкритий урок у Любашівській школі-гімназії №2, присвяченій святкуванню Дня Південного Бугу.

12

Рисунок1Рисунок2

Ананьївський район

Впорядковано  0,5 км прибережної захисної смуги та 1 джерело в басейні річки  Південний Буг (на території Жеребківської сільської ради.

25.05.2016 планується  проведення  конкурсу  малюнків природоохоронного (водоохоронного) спрямування  в Ананьївському районному будинку дитячої творчості, відзначення кращих робіт.

123

Миколаївський район

Було проведено інформаційну нараду щодо доцільного використання, відтворення, збереження і захисту водних ресурсів.

Проведено розчистку, прибирання прибережних захисних смуг на річці Чичиклія.

Проведено розчистку джерела біля р. Чичиклія в с. Миколаївка.

12