7-10 листопада 2017 року делегація Одеського облводресурсів, скориставшись запрошенням, відвідала Верхнє-Тисайську, Середнє-Тисайську, Північно-угорська дирекція водного господарства та Затисайську Дирекцію водного господарства (Угорщина).

Мета візиту – ознайомитися з роботою Верхнє-Тисайського Управління водного господарства (м.Ніредьхаза), Центрів протипаводкового захисту, Затисайської та Середнє-Тисайської дирекцій водного господарства і з Північно-угорською дирекцією водного господарства.

Візит почався із зустрічі у Береговському районі, де працівниками Облводресурсів у 2008 році було висаджено “ліс” на кордоні України з Угорщиною.  Фахівці облводресурсів мали можливість оглянути протипаводкові дамби у Вашарошнамені, місця проривів дамб, будинки руслового та склад аварійних запасів у м. Мішкольц, мост Задор та ГТС на ставках у м. Кунгедєш, польдер у м. Тисарофф, пам’ятні знаки паводку в м. Дьер, парапетну стінку, центр протипаводкового захисту, греблю та озеро Тиса у м. Кішкьоре впускну споруду Гані-Тисашюй та першу меліоративну насосну станцію в Угорщині, автоматизовану вимірювальну станцію в м. Вашарошнаминь та Північно-угорську дирекцію водного господарства. У приміщенні Верхнє-Тисайської Дирекції водних справ відбулось представлення діяльності Дирекції, роботи спільної українсько-угорської автоматизованої інформаційно-вимірювальної системи АІВС-Тиса та інші. Були вивчені структури управлінь взаємодії при паводках, види поливних структур та ін..  

Представники облводресурсів відмітили роботу спільної українсько-угорської автоматизованої вимірювальної системи. Уваги заслуговує система „руслових” – осіб відповідальних за стан дамб та організацію роботи на місцях під час паводків, будівництво польдерів. Окремо було оглянуто засоби механізації. На ГТС були розглянуті питання по управлінню водними ресурсами.

Окрім того одеські фахівці побували у відомчих музеях, які, слід відмітити, є прикладом дбайливого ставлення угорців до надбання минулого.

Розглянуто питання зрошуваних систем, автоматизованих НС, гідро постів тощо.

В підсумку зустрічі, представники Одеського облводресурсів висловили подяку за можливість ознайомитись з особливостями галузі водного господарства Угорщини, обмінялися судженнями з цього приводу з представниками усіх дирекцій, які відвідала делегація Облводресурсів та домовилися налагодити подальше співробітництво щодо втілення досвіду угорських колег на Одещині.

2          IMG_3266

IMG_2387          IMG_3287

IMG_3267          IMG_3284