Тел: (048)766-91-02 | Email: vodhoz@ukr.net

Інформація про виконання БУВР річок Причорномор’я та нижнього Дунаю програм моніторингу вод у березні 2019 року


Програма державного моніторингу вод в частині проведення Держводагентством спостережень на транскордонних ділянках водотоків, визначених відповідно до міждержавних угод про співробітництво на транскордонних водних об’єктах та Програма державного моніторингу вод в частині проведення Держводагентством спостережень на масивах поверхневих вод, забір води з яких здійснюється  для задоволення питних і господарсько-побутових потреб населення виконуються згідно з наказом Держводагентства від 18.01.2019 року №30 «Про затвердження Програм моніторингу вод».

У березні 2019 року лабораторією моніторингу вод та ґрунтів по програмі моніторингу було відібрано та проаналізовано 7 проб води (басейн р.Дністер- 2 проби, басейн річок Причорномор’я – 5 проб води), а також додатково відібрано та проаналізовано 2 проби води по басейну р.Дністер.

Характеристика стану поверхневих вод у березні 2019 року

Басейн р.Дністер

У березні місяці в р.Дністер (м.Біляївка, питний водозабір м.Одеси) зафіксовано перевищення показника ХСК (перевищення ГДК у 2,4 рази). Вода в місці відбору, характеризується переважно сульфатно-гідрокарбонатним, магнієво-кальцієвим і сульфатно-гідрокарбонатним,  кальцієвим складом. У порівнянні з минулим місяцем суттєвих змін в якості води не відбулось.

У березні місяці в р.Дністер (с.Маяки) зафіксовано перевищення ГДК по показнику ХСК у 1,2 рази). Вода в річці, в місці відбору, характеризується переважанням сульфатно-гідрокарбонатного, магнієво-кальцієвого складу; рідше –  сульфатно-гідрокарбонатного, кальцієвого. За величиною активної реакції рН (7,25) лужна. У порівнянні з минулим місяцем суттєвих змін в якості води не відбулось, зменшився показник ХСК.

В р.Кучурган (с.Степанівка) зафіксовано перевищення ГДК показників: ХСК (у 1,3 рази), БСК5 (у 1,5 рази), мінералізація (у 2,4 рази), СПАР (у 1,2 рази). Всі інші показники знаходиться у межах ГДК. Якість води поліпшилась у порівнянні з минулим відбором.

В Кучурганському водосховищі (с.Кучургани) зафіксовано перевищення  ГДК по мінералізації води у 2,8 разів. Спостерігається незначне збільшення показника мінералізації. Якість води поліпшилась у порівнянні з минулим відбором.

Басейн річок Причорномор’я

В р.Каплань (с.Крутоярівка) мінералізація  збільшилась у порівнянні з минулим відбором та перевищує встановлені норми ГДК  у 2,8 рази, показник ХСК не змінився у порівнянні з минулим відбором та перевищує ГДК у 1,6 рази. Показник нітратів зменшився у порівнянні з минулим відбором та перевищує ГДК у 2 рази. Вода в річці Каплань  характеризуються сульфатним, магнієво-натрієвим складом. Якість води, в порівнянні з попереднім місяцем поліпшилась, окрім показника мінералізації, він збільшився.

В  р.Сарата (с.Міняйлівка)показники ХСК та БСК5 значно зменшилися у порівнянні з минулим відбором та не перевищують ГДК. Показник мінералізації збільшився та перевищує ГДК у 3,5 рази. Всі біогенні показники знаходяться в межах встановлених ГДК. Якість води, в порівнянні з попереднім місяцем залишилася майже без змін, окрім показника мінералізації, він збільшився.

В  р.Когильник (с Серпневе) показник ХСК залишився майже без змін у порівнянні з минулим відбором та перевищує ГДК у 1,3 рази, показник БСК5 залишився майже без змін у порівнянні з минулим відбором та не перевищує ГДК. Мінералізація незначно зменшилась та перевищує встановлені норми ГДК у 2,2 рази. У порівнянні з минулим відбором суттєвих змін в якості води не відбулось.

В р.Хаджидер (с.Чистоводне)показник ХСК залишився без змін у порівнянні з минулим відбором та не перевищує ГДК, показник БСК5 зменшився у порівнянні з минулим відбором та не перевищує ГДК. Мінералізація зменшилась у порівнянні з минулим відбором та перевищує встановлені норми ГДК  у 2,5 рази. Виявлені залізо,  СПАР  та нафтопродукти, концентрації яких знаходяться в межах ГДК. Якість води, у порівнянні з попереднім відбором дещо поліпшилася.

В р.Чага (с Петрівка) показники ХСК та БСК5 залишились майже без змін у порівнянні з минулим відбором та не перевищують ГДК. Мінералізація  збільшилась у порівнянні з минулим відбором  та перевищує встановлені норми ГДК у 3,9 рази. Вода в річці характеризується хлоридно-сульфатним, натрієвим складом. Якість води, у порівнянні з попереднім відбором залишилася без суттєвих змін.

Інформаційно-пошукова система Одеської області

Test page
Кілійський район Ренійський район Ізмаїльський район Болградський район Татарбунарський район Арцизький район Білгород-Дністровський район Саратський район Тарутинський район Овідіопольський район Одеса Біляївський район Одеса Комінтернівський район Роздільнянський район Іванівський район Фрунзівський район Великомихайловський район Березівський район Миколаївський район Ширяївський район Красноокнянський район Ананьївський район Любашівський район Котовський район Балтський район Кодимський район Савранський район

Корисні посилання

НЕ БУДЬ БАЙДУЖИМ!

ЗБЕРЕЖЕМО ВОДНІ РЕСУРСИ

ВОДНІ РЕСУРСИ: ПЕРЕГЛЯД

ПРОГНОЗ ПОГОДИ

Погода

КАТЕГОРІЇ

АРХІВ ЗАПИСІВ

Червень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Тра    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Хмаринка позначок