Тел: (048)766-91-02 | Email: vodhoz@ukr.net

Інформація про виконання БУВР річок Причорномор’я та нижнього Дунаю програм моніторингу вод у лютому 2019 року


Програма державного моніторингу вод в частині проведення Держводагентством спостережень на транскордонних ділянках водотоків, визначених відповідно до міждержавних угод про співробітництво на транскордонних водних об’єктах та Програма державного моніторингу вод в частині проведення Держводагентством спостережень на масивах поверхневих вод, забір води з яких здійснюється  для задоволення питних і господарсько-побутових потреб населення виконуються згідно з наказом Держводагентства від 18.01.2019 року №30 «Про затвердження Програм моніторингу вод».

У лютому 2019 року лабораторією моніторингу вод та ґрунтів по програмі моніторингу було відібрано та проаналізовано 4 проби води (басейн р.Дністер), а також  додатково відібрано та проаналізовано 11 проб води.

Характеристика стану поверхневих вод у лютому 2019 року

Басейн р.Дністер

         Вода в р.Дністер (м.Біляївка) характеризується переважно сульфатно-гідрокарбонатним, магнієво-кальцієвим, сульфатно-гідрокарбонатним,  кальцієвим складом. У лютому 2019 року спостерігається перевищення ГДК по показнику ХСК в 2,6 рази. У порівнянні з минулим місяцем відмічено збільшення показника ХСК.

Вода в р.Дністер (с.Маяки) характеризується переважанням сульфатно-гідрокарбонатного, магнієво-кальцієвого складу; рідше – сульфатно-гідрокарбонатного, кальцієвого. За величиною активної реакції рН (7,24) вода лужна. У порівнянні з минулим місяцем суттєвих змін не відбулось, збільшився показник ХСК (перевищення ГДК 1,4 рази).

В р.Ягорлик (с.Артирівка) у лютому місяці не зафіксовано жодних перевищень ГДК. Виявлено незначну кількість сульфідів.

В р.Окни (с.Лабушне) у лютому місяці зафіксовано перевищення ГДК по показникам: нітрати (у 1,6 рази) та ХСК (у 2,5 рази). Виявлено незначну кількість сульфідів.

В р.Білочі (с.Шершенці)зафіксовано незначне перевищення ГДК показника ХСК. Виявлено незначну кількість сульфідів.

Басейн р. Дунай

В р.Великий Ялпуг (с.Табаки) зафіксовано перевищення ГДК показника мінералізації (у 2,9 рази), ХСК (у 3,4 рази), БСК5 (у 1,2 рази). Виявлено вміст сульфідів.

Басейн річок Причорномор’я

В р.Тилігул (м.Березівка) проба знаходиться на дослідженні у лабораторії. Результати хімічних аналізів будуть надані у наступному звітному місяці.

В р.В.Куяльник (с.Руська Слобідка) зафіксовано перевищення показника мінералізації (перевищення ГДК у 5.0 рази), незначне перевищення показника СПАР, перевищення показника ХСК (перевищення у 1,3 рази).

В р.М.Куяльник (с.Бараново)зафіксовано перевищення показника мінералізації (перевищення ГДК у 3.9 рази), перевищення показника нітратів (перевищення ГДК у 1,1 рази), незначне перевищення показника СПАР, перевищення показника ХСК (перевищення у 2,7 рази), перевищення показника БСК5 (перевищення ГДК у 2.3 рази).

В р.Сарата (с.Білолісся) показник ХСК збільшився у порівнянні з минулим відбором та  перевищує ГДК у 8,5 рази. Всі біогенні показники знаходяться в межах встановлених ГДК. Мінералізація збільшилась у порівнянні з попереднім відбором та перевищує встановлені норми ГДК у 13,7 рази. Виявлені залізо, нікель, СПАР та нафтопродукти, концентрації яких знаходяться в межах ГДК, окрім показника СПАР (перевищення ГДК у 1,5 рази) та показника заліза (перевищення у 1,2 рази). Виявлено вміст сульфідів.

В р.Алкалія (с.Широке)мінералізація  збільшилась у порівнянні з попереднім відбором та перевищує встановлені норми ГДК  у 3,1 рази. Показник ХСК перевищує ГДК у 1,8 рази.  Виявлені нікель, СПАР та нафтопродукти, концентрації яких знаходяться в межах ГДК. Сульфідів не виявлено. Води річки Алкалія  хлоридно-сульфатні, магнієво-натрієві. Більша половина компонентів не перевищує ГДК. Якість води у порівнянні з попереднім відбором дещо погіршилася. Збільшились показники режиму кисню.

В р.Когільник (с.Нова Олексіївка) показник ХСК зменшився у порівнянні з минулим відбором та перевищує ГДК у 2,2 рази. Мінералізація  залишилась без змін у порівнянні з минулим роком та перевищує встановлені норми ГДК  у 2,2 рази. Виявлені залізо, СПАР  та нафтопродукти, концентрації яких знаходяться в межах ГДК. Виявлено вміст сульфідів.

В  водосховищі Сасик (ГНС-2, с.Трапівка) показник ХСК збільшився у порівнянні з минулим відбором та перевищує ГДК у 2,7 рази. Мінералізація зменшилася у порівнянні з минулим відбором та перевищує встановлені норми ГДК у 2,2 рази. Також виявлено перевищення ГДК по залізу у 1,5 рази. Вода характеризується сульфатно-хлоридним, натрієвим і магнієво-натрієвим  складом.Загалом якість води дещо погіршилася у порівнянні з минулим відбором.

В каналі Дунай-Сасик (гирло) виявлено перевищення ГДК по показникам ХСК (у 1,4 рази), БСК5 (у 1,4 рази).

Інформація про стан р.Дністер у лютому 2019 року (в порівнянні з січнем  2019р.)

Інформаційно-пошукова система Одеської області

Test page
Кілійський район Ренійський район Ізмаїльський район Болградський район Татарбунарський район Арцизький район Білгород-Дністровський район Саратський район Тарутинський район Овідіопольський район Одеса Біляївський район Одеса Комінтернівський район Роздільнянський район Іванівський район Фрунзівський район Великомихайловський район Березівський район Миколаївський район Ширяївський район Красноокнянський район Ананьївський район Любашівський район Котовський район Балтський район Кодимський район Савранський район

Корисні посилання

НЕ БУДЬ БАЙДУЖИМ!

ЗБЕРЕЖЕМО ВОДНІ РЕСУРСИ

ВОДНІ РЕСУРСИ: ПЕРЕГЛЯД

ПРОГНОЗ ПОГОДИ

Погода

КАТЕГОРІЇ

АРХІВ ЗАПИСІВ

Травень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Кві    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Хмаринка позначок