Тел: (048)766-91-02 | Email: vodhoz@ukr.net

Інформація про виконання БУВР річок Причорномор’я та нижнього Дунаю програми моніторингу поверхневих вод у листопаді 2018 року


Державна програма моніторингу поверхневих вод Одеської області виконується згідно з наказом Держводагентства від 11.01.2018 року №6 «Про затвердження Програми державного моніторингу довкілля в частині проведення Держводагентством радіологічних і гідрохімічних спостережень за станом поверхневих вод у створах спостережень».

У листопаді 2018 року лабораторією моніторингу вод та ґрунтів по програмі моніторингу було відібрано та проаналізовано 14 проб води (по басейну р.Дністер – 2 проби води з р.Дністер, по басейну р.Дунай – 1 проба води з р.Киргиж-Китай, по басейну річок Причорномор’я – 11 проб води (річки Сарата, Когільник, Хаджидер – по 2 проби води, річки Каплань, Алкалія, Чага, канал Дунай-Сасик, водосховище Сасик (ГНС-2) – по 1 пробі води). Також у листопаді 2018 року відібрано та підготовлено 1 пробу води з р.Дністер (м.Біляївка) для радіологічного контролю.

У листопаді 2018 року річки Окна (с.Лабушне), М.Куяльник (с.Бараново), В.Куяльник (с.Руська Слобідка) під час відбору проб води знаходились у пересохлому стані.

 

Характеристика стану поверхневих вод у листопаді 2018 року

Басейн р.Дністер

Вода в р.Дністер (м.Біляївка) характеризується переважно сульфатно-гідрокарбонатним, магнієво-кальцієвим і сульфатно-гідрокарбонатним,  кальцієвим складом. У листопаді 2018 року спостерігається перевищенняГДК по показникам ХСК в 1,8 разів. У порівнянні з минулим місяцем суттєвих змін в якості води не відбулось.

Вода в р.Дністер (с.Маяки) характеризується переважанням сульфатно-гідрокарбонатного, магнієво-кальцієвого складу; рідше –  сульфатно-гідрокарбонатного, кальцієвого. За величиною активної реакції рН (6,56) лужна. У листопаді 2018 року зафіксовано перевищення ГДК по показнику ХСК в 1,5 рази. У порівнянні з минулим місяцем суттєвих змін не відбулось.

Басейн р.Дунай

У р. Киргиж-Китай (с. Малоярославець) показник мінералізації перевищує встановлені норми ГДК у 3,8 рази. Виявлені залізо, нікель,  СПАР та нафтопродукти, концентрації яких знаходяться в межах ГДК. Виявлена невелика кількість сульфідів. Води сульфатні, гідрокарбонатно-сульфатні, кальцієво-магнієво-натрієві. За величиною активної реакції рН (8,01) води відносяться до  лужних. Спостерігається зменшення середнього вмісту по багатьом показникам.

 

Басейн річок Причорномор’я

У р.Каплань (с.Крутоярівка) спостерігається перевищення ГДК по показникам: мінералізація  води (в 1,8 рази), ХСК (в 1,6 рази), нітрати (в 2,5 рази). Виявлена невелика кількість сульфідів. Вода в річці характеризуються сульфатним, магнієво-натрієвим складом. Якість води, в порівнянні з попереднім місяцем поліпшилась, окрім показника нітратів, який збільшився.

У р. Алкалія (с.Широке) мінералізація  збільшилась у порівнянні з попереднім відбором та перевищує встановлені норми ГДК  у 3,3 рази. Виявлені нікель, алюміній, СПАР та нафтопродукти, концентрації яких знаходяться в межах ГДК. Сульфідів та жирів не виявлено. Води річки Алкалія  хлоридно-сульфатні, магнієво-натрієві. Більша половина компонентів не перевищує ГДК. Якість води у порівнянні з попереднім відбором поліпшилася. Збільшились показники режиму кисню.

У р. Сарата (с. Міняйлівка) показники ХСК та БСК5 значно зменшилися у порівнянні з минулим відбором та не перевищують ГДК. Показник мінералізації залишився майже без змін та перевищує ГДК у 2.5 рази. Якість води, у порівнянні з попереднім відбором дещо поліпшилася

У р. Сарата (с. Білолісся) показник ХСК зменшився у порівнянні з минулим відбором та  перевищує ГДК у 2 рази, показник БСК5 зменшився у порівнянні з минулим відбором та перевищує ГДК у 1,8 рази. Мінералізація збільшилась у порівнянні з попереднім відбором та перевищує встановлені норми ГДК у 10 разів.            

У р. Когильник (с.Серпневе) показник ХСК зменшився у порівнянні з минулим відбором та перевищує ГДК у 1,04 рази, показник БСК5 зменшився у порівнянні з минулим відбором та не перевищує ГДК. Мінералізація залишилась без змін та перевищує встановлені норми ГДК у 2,4 рази.

У р. Когильник (с. Новоолексіївка) показник ХСК значно зменшився у порівнянні з минулим відбором та перевищує ГДК у 1,6 рази. Мінералізація  збільшилась у порівнянні з минулим відбором та перевищує встановлені норми ГДК  у 3,2 рази. Виявлено незначний вміст сульфідів.

У  р.Хаджидер (с. Чистоводне)  показники ХСК та БСК5 зменшились у порівнянні з минулим відбором та не перевищують ГДК. Мінералізація збільшилась у порівнянні з минулим відбором та перевищує встановлені норми ГДК  у 3,1 рази. Сульфідів та жирів не виявлено.

У р.Хаджидер (с. Сергіївка) спостерігається перевищення ГДК по показникам: ХСК (у 1,8 рази), нітрати (у 1,3 рази), мінералізація  (у 8 разів). Сульфідів та жирів не виявлено.

У водосховищі Сасик (ГНС-2, с. Трапівка) вода характеризується сульфатно-хлоридним, натрієвим і магнієво-натрієвим  складом. У порівнянні з минулим відбором спостерігається зменшення показників ХСК та БСК5; мінералізація теж зменшилася та перевищує ГДК  у 2 рази. Якість води дещо поліпшилася у порівнянні з минулим відбором.

У каналі Дунай-Сасик (гирло) спостерігається перевищення ГДК по показникам: ХСК (у 1,4 рази), мінералізація (у 1,5 рази). Показник БСК5 зменшився у порівнянні з минулим відбором та не перевищує ГДК. Якість води дещо поліпшилася у порівнянні з минулим відбором.

У р.Чага (с.Петрівка) вода хлоридно-сульфатна з натрієвим складом. Показники ХСК та БСК5 зменшились у порівнянні з минулим відбором та не перевищують ГДК. Мінералізація води у порівнянні з минулим відбором залишилась та перевищує встановлені норми ГДК у 2,5 рази. Якість води, у порівнянні з попереднім відбором дещо поліпшилася.

Інформація про стан р.Дністер у листопаді 2018 року (в порівнянні з жовтнем 2018р.)

Інформаційно-пошукова система Одеської області

Test page
Кілійський район Ренійський район Ізмаїльський район Болградський район Татарбунарський район Арцизький район Білгород-Дністровський район Саратський район Тарутинський район Овідіопольський район Одеса Біляївський район Одеса Комінтернівський район Роздільнянський район Іванівський район Фрунзівський район Великомихайловський район Березівський район Миколаївський район Ширяївський район Красноокнянський район Ананьївський район Любашівський район Котовський район Балтський район Кодимський район Савранський район

Корисні посилання

НЕ БУДЬ БАЙДУЖИМ!

ЗБЕРЕЖЕМО ВОДНІ РЕСУРСИ

ВОДНІ РЕСУРСИ: ПЕРЕГЛЯД

ПРОГНОЗ ПОГОДИ

Погода

КАТЕГОРІЇ

АРХІВ ЗАПИСІВ

Червень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Тра    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Хмаринка позначок