Тел: (048)766-91-02 | Email: vodhoz@ukr.net

Підготовка Одеської області до можливих паводків


 

19 лютого 2018 року в Одеській облдержадміністрації під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Терещука О.Д. відбулася  селекторна нарада.

1519107712_imgbig

Заступник голови облдержадміністрації наголосив на те, що існує постійна загроза підняття рівня води у річках через сильні дощі. Зазначив, що така ситуація може виникнути у будь-який час, і стати проблемою не тільки для районів, які межують з великими річками, але й для інших населених пунктів Одеської області, тому потрібно прогнозувати такі ризики і заздалегідь вживати заходи, щоб забезпечити безпеку громадян.

 1519107724_imgbig-1

Начальник Одеського обласного управління водних ресурсів Потоп В.І. доповів про здійснення заходів щодо підготовки до ліквідації можливих повеней та паводків в Одеській області у 2018 році, зазначивши, що  для запобігання загрози або виникнення надзвичайних ситуацій, своєчасного вжиття заходів для захисту населених пунктів, господарських об’єктів, сільськогосподарських угідь тощо від шкідливої дії вод облводресурсів провели ряд заходів.

Приведено в готовність 24 аварійні бригади, в яких налічується 211 фахівців та 106 одиниць технічно-справної спецтехніки та аварійний запас. Наявні сили і засоби  управлінь водного господарства спроможні, у разі необхідності, надати відповідну допомогу при виконанні робіт для запобігання та ліквідації наслідків небезпечних подій чи надзвичайних ситуацій, пов’язаних з водним фактором.

Забезпечено надійну експлуатацію насосних станцій для відкачування надлишкових та колекторно-дренажних вод.

Проведено обстеження водогосподарських систем і гідротехнічних споруд. Перевірено стан і складено акти обстежень щодо технічного стану гідроспоруд водосховищ, меліоративних систем та об’єктів, які знаходяться на балансі підвідомчих управлінь Одеського облводресурсів, вжито необхідних заходів для забезпечення їх готовності до пропуску льодоходу, повені та паводку. Проводяться згідно з планом планово-попереджувальні заходи та необхідні ремонтно-відновлювальні роботи.

В зоні діяльності Одеського облводресурсів визначено гідротехнічні об’єкти, що можуть зазнати негативного впливу під час пропуску повені та паводків.

З метою запобігання виникнення НС відкоригована схема взаємодії Аналітично-диспетчерського центру Одеського облводресурсів з Диспетчерськими службами управлінь водного господарства та Дунайським БУВР, відповідними структурами органів виконавчої влади на місцевому та регіональному рівнях,

Проводиться своєчасне інформування Кризового центру Держводагентства України відповідно до Регламенту взаємодії у межах Урядової інформаційно-аналітичної системи з питань надзвичайних ситуацій.

Скориговано «План реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з аваріями на гідроспорудах та у разі небезпечних гідрологічних процесів (підтоплення, повені, паводків) на території Одеської області.

При отриманні інформації про загрозу виникнення НС, пов’язаної з водним фактором, негайно здійснює  інформування  чергового ДСНС України в Одеській області, управління з питань НС ОДА, комісії ТЕБ та НС та інших зацікавлених організацій шляхом надання інформації щодо формування, розвитку і проходження льодоходу, повені та паводків.

Постійно проводяться спільні заходи з органами місцевого самоврядування, орендарями водних об’єктів та населенням з питань виконання робіт з метою захисту від шкідливої дії вод прилеглих територій та населених пунктів.

При Одеському облводресурсів створено Аналітично-диспетчерський центр, який щоденно проводить моніторинг  водогосподарських об’єктів  на території Одеської області. У разі необхідності створюється оперативний штаб Одеського облводресурсів реагування на розвиток паводкової ситуації та вирішення питань, які можуть виникнути під час критичної ситуації.

На період проходження льодоходу, повенів та паводків на Кілійському груповому водопроводі Кілійського управління водного господарства розроблено план заходів та  розроблено план забору води лабораторією моніторингу вод. Проводиться  посилений контроль за якістю питної води в умовах  проходження  льодоходу, повені та паводків.

Забезпечено  необхідний запас реагентів, знезаражуючих засобів  і реактивів  для очищення  та знезараження питної води на очисних спорудах Кілійського та Татарбунарського водопроводів.

Здійснюється постійний контроль за  рівнями води у басейні Дністра проводиться на 3 відомчих  постійних  палево-рейкових водомірних постах (р. Дністер, рукав Турунчук та Кучурганського водосховища) силами фахівців Дністровського міжрайонного та Білгород – Дністровського управлінь водного господарства.

На звернення комісії ТЕБ та НС Ренійської райдержадміністрації  щодо підтоплення 130 га с/г угідь  на даний час здійснюється відкачка дренажних вод насосною станцією Болградського МУВГ. Прогнозний об’єм відкачки складає   234,29 тис. м3 води.

В 2017 році та січні 2018 року  випадків техногенної та екологічної катастрофи на водогосподарських об’єктах не зафіксовано.

Інформаційно-пошукова система Одеської області

Test page
Кілійський район Ренійський район Ізмаїльський район Болградський район Татарбунарський район Арцизький район Білгород-Дністровський район Саратський район Тарутинський район Овідіопольський район Одеса Біляївський район Одеса Комінтернівський район Роздільнянський район Іванівський район Фрунзівський район Великомихайловський район Березівський район Миколаївський район Ширяївський район Красноокнянський район Ананьївський район Любашівський район Котовський район Балтський район Кодимський район Савранський район

Корисні посилання

НЕ БУДЬ БАЙДУЖИМ!

ЗБЕРЕЖЕМО ВОДНІ РЕСУРСИ

ВОДНІ РЕСУРСИ: ПЕРЕГЛЯД

ПРОГНОЗ ПОГОДИ

Погода

КАТЕГОРІЇ

АРХІВ ЗАПИСІВ

Листопад 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Жов    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930