Проблеми річки Ялпуг можливо вирішити тільки спільно


На запрошення Агентства «Апелє Молдовей» та з дозволу Держводагентства у Першому засіданні Басейнової ради річки Ялпуг 04.06.2019 року в м.Комрат (Гагаузія, Республіка Молдова) прийняли участь керівник української частини робочої групи моніторингу вод та управлінню водними ресурсами  басейну річок Причорномор’я, заступник начальника БУВР річок Причорномор’я та нижнього Дунаю Кічук Іван Дмитрович та експерт української частини робочої групи, начальник Болградського міжрайонного управління водного господарства Балєв Михайло Дмитрович.

В процесі роботи Молдавською Стороною було надано аналіз екологічного стану басейну річки Ялпуг та основні проблемні питання щодо забруднення водних ресурсів.

Як було зазначено, основними забруднювачами є каналізаційні стоки міст Тараклія, Комрат, Чімішлія та ряду сільських населених пунктів, які без очистки безпосередньо зливаються в річку Ялпуг та з течією потрапляють в озеро Ялпуг, яке є джерелом питного водопостачання м. Болград та прилеглих сіл.

Екологічна акція в басейні р.Ялпуг під гаслом «Від села до села» окрім проведення деяких заходів з очистки берегів, виявила звалища сміття, що містять небезпечні відходи (батарейки, люмінесцентні лампи та тому подібне). Небезпечні речовини з таких звалищ з опадами та ґрунтовими водами потрапляють до річки та озера.

Було розглянуто План управління  Дунайсько-Прутським та Чорноморським басейновими округами Республіки Молдова та запропоновано  робочим групам у своїх планах передбачити  спільні відбори проб води та обстеження басейну р.Ялпуг.

Було прийняте рішення звернутися до Уряду Республіки Молдова щодо фінансування будівництва (реконструкції) каналізаційних мереж, очисних споруд та проектів екологічного захисту річки Ялпуг.

Вирішили відзначати  День річки Ялпуг у першу неділю листопада.

Інформаційно-пошукова система Одеської області

Test page
Кілійський район Ренійський район Ізмаїльський район Болградський район Татарбунарський район Арцизький район Білгород-Дністровський район Саратський район Тарутинський район Овідіопольський район Одеса Біляївський район Одеса Комінтернівський район Роздільнянський район Іванівський район Фрунзівський район Великомихайловський район Березівський район Миколаївський район Ширяївський район Красноокнянський район Ананьївський район Любашівський район Котовський район Балтський район Кодимський район Савранський район

Корисні посилання

НЕ БУДЬ БАЙДУЖИМ!

ЗБЕРЕЖЕМО ВОДНІ РЕСУРСИ

ВОДНІ РЕСУРСИ: ПЕРЕГЛЯД

ПРОГНОЗ ПОГОДИ

Погода

КАТЕГОРІЇ

АРХІВ ЗАПИСІВ

Лютий 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Січ    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  

Хмаринка позначок