Проблеми Кучурганського водосховища потребують вирішення


11 жовтня 2019 року українсько-молдавська група провела візуальне обстеження ділянки золошлаковідвалів Молдавської ДРЕС з метою визначення поточного стану та технічних особливостей споруд, організоване керівником групи фахівців з дослідження хвостосховищ, консультантом ОБСЄ Іриною Ніколаєвою.

Довідка. Золошлакові відходи утворилися при спалювальні вугілля на Молдавській ДРЕС. На дану територію шлаки подавалися насосами у вигляді сумішиводи та золи, яка в свою чергу осідала на території карт золошлаковідвалу. Рекультивація земель не проведена, що призвело к викиду пилу з поверхні споруд золошлаковідвалу, який розноситься вітром і від якого страждають жителі с.Градениці Біляївського району Одеської області.

У ході обстеження відмічено, що поверхня золошлаковідвалів поросла очеретом, що зменшує винос пилу, але не вирішує проблему.

Також була обстежена дренажна насосна станція в с.Лиманське.

Довідка. За умовами експлуатації Кучурганського водосховища Ьолдавською ДРЕС необхідно проводити відкачування колекторно-дренажних вод для захисту від підтоплення населених пунктів в Роздільнянському районі Одеської області. Дренажна система є складовою частиною технологічної системи Молдавської ДРЕС.

Насосні станції утримуються за рахунок місцевих бюджетів, коштів недостатньо, що призводить до недодержання режиму відкачки дренажних вод та підтоплення частини територій даних населених пунктів.

Необхідно вирішити проблему оплати утримання дренажних насосних станцій  та необхідної електроенергії Молдавською ДРЕС.

До складу групи  з Української Сторони ввійшли: заступник Уповноваженого КМ України, начальник Дністровського БУВР Роман Михайлюк, начальник БУВР річок Причорномор’я та нижнього Дунаю Лілія Гричулевич, заступник начальника відділу басейнової взаємодії та міжнародних відносин Олег Романчук, начальник відділу ТЕБ та інфраструктури БУВР річок Причорномор’я та нижнього Дунаю Віктор Валюх, начальник відділу експлуатації водогосподарських систем БУВР річок Причорномор’я та нижнього Дунаю Вікторія Боднар, начальник Дністровського міжрайонного управління водного господарства Олександр Єлєсін, з Молдавської Сторони: заступник Уповноваженого Уряду Республіки Молдова, заступник директора Агентства «Apele Moldovei» Раду Казаку, начальник Управління біорізноманіття Міністерства сільського господарства, регіонального розвитку та навколишнього середовища Республіки Молдова Думитру Горелко та начальник Управління інтегрованого менеджменту водних ресурсів Міністерства сільського господарства, регіонального розвитку та навколишнього середовища Республіки Молдова Андріан Делінські.


					
				

Інформаційно-пошукова система Одеської області

Test page
Кілійський район Ренійський район Ізмаїльський район Болградський район Татарбунарський район Арцизький район Білгород-Дністровський район Саратський район Тарутинський район Овідіопольський район Одеса Біляївський район Одеса Комінтернівський район Роздільнянський район Іванівський район Фрунзівський район Великомихайловський район Березівський район Миколаївський район Ширяївський район Красноокнянський район Ананьївський район Любашівський район Котовський район Балтський район Кодимський район Савранський район

Корисні посилання

НЕ БУДЬ БАЙДУЖИМ!

ЗБЕРЕЖЕМО ВОДНІ РЕСУРСИ

ВОДНІ РЕСУРСИ: ПЕРЕГЛЯД

ПРОГНОЗ ПОГОДИ

Погода

КАТЕГОРІЇ

АРХІВ ЗАПИСІВ

Лютий 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Січ    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  

Хмаринка позначок