Тел: (048)766-91-02 | Email: vodhoz@ukr.net

ПАМ’ЯТІ ІВАНА ПЕТРОВИЧА КРИЖНОГО


(1935-2019 роки)

19 лютого 2019 року на 85-му році життя після тривалої хвороби помер Крижний Іван Петрович.

Іван Петрович народився 18 травня 1935 року в смт. Лисянка Черкаської області.

У 1955 році вступив на навчання до Полтавського технічного училища на спеціальність електромеханіка. По закінченню навчання в 1957 році працював електриком машино-тракторної станції в Черкаській області. В 1961 році став студентом фізико-математичного факультету Ужгородського державного університету. В 1965 році перевівся на навчання до Українського інституту інженерів водного господарства (м. Рівне). Отримавши диплом про вищу освіту в 1967 році, Іван Петрович почав працювати на будівництві рисових систем майстром будівельно-монтажного управління 16 тресту «Дунайводбуд» (м. Кілія). Згодом працював виконробом на будівництві, потім начальником технічного відділу управління.

З 1971 по 1973 роки працював на посаді начальника Придунайського управління зрошувальних систем. В період з 1973 по 1989 рік працював головним інженером Одеського обласного управління меліорації і водного господарства. З 1992 року працював на посаді начальника ремонтно-експлуатаційного відділу, начальника виробничо-технічного відділу, з 1996 року по 2008 рік працював на посаді інженера з цивільної оборони.

На період роботи Івана Петровича в системі водного господарства припав підйом меліорації на Одещині. Почався перехід до будівництва більш досконалих меліоративних систем, значно зросли їх площі та технічне оснащення, будувалися групові водопроводи. Безпосередню участь в цьому приймав Іван Петрович, розробляв та вносив на розгляд вищому керівництву раціональні пропозиції, отримував визнання та премії за впровадження своїх доцільних раціональних розробок. Одними з таких пропозицій  були будівництво мосту через р. Когільник (район Арциз-Павлівка), заміна вертикальних свердловин для зрошення на водозабор з поверхневих вод (Ренійські плавні), підключення Татарбунарського групового водопроводу до Кілійського, завдяки чому села Струмок, Спаське, Баштанівка та Дмитрівка Татарбунарського району на сьогоднішній день забезпечені якісною питною водою та ін. Останню раціональну пропозицію Іван Петрович вважав однією з основних своїх досягнень за період роботи в галузі. Приймав безпосередню участь у плануванні та розробці будівництва групових водопроводів, організовував роботу державних комісій по здачі зрошувальних систем в експлуатацію. «Працювали над будівництвом насосних станцій у 3 зміни без відпочинку та вихідних» – згадував він.

Іван Петрович – заслужений працівник та ветеран водогосподарської галузі. Своїми організаторськими здібностями, душевною щедрістю та простотою, широтою поглядів він заслужив повагу колег та друзів. Його трудові досягнення, досконалість професійних знань та відданість роботі неодноразово відзначені урядовими нагородами та високо оцінені керівництвом. В арсеналі ювіляра багато Почесних грамот, відзнак і подяк. Свою першу грамоту Іван Петрович отримав у 1956 році, навчаючись в училищі, за активну культурно-громадську роботу. У 1967 році нагороджений Грамотою Міністерства меліорації і водного господарства за вмілу організацію робіт, перевиконання виробничих нормативних завдань. Нагороджений медалями “За доблесный труд” у 1970, «Переможець соціалістичних змагань 1973 року» та “За трудовую доблесть” Указом Президіуму Верховної Ради СРСР у 1976 році. У 2005 році він отримав Почесну відзнаку Державного комітету України по водному господарству, у 2008 році нагороджений Почесною грамотою облводгоспу.

Системі водного господарства Іван Петрович присвятив 41 рік свого життя, пропрацювавши в ній з 1967  по 2008 рік.

 

Висловлюємо щире співчуття рідним та близьким.

Світла пам’ять про Івана Петровича Крижного назавжди лишиться в наших серцях

Колеги

Інформаційно-пошукова система Одеської області

Test page
Кілійський район Ренійський район Ізмаїльський район Болградський район Татарбунарський район Арцизький район Білгород-Дністровський район Саратський район Тарутинський район Овідіопольський район Одеса Біляївський район Одеса Комінтернівський район Роздільнянський район Іванівський район Фрунзівський район Великомихайловський район Березівський район Миколаївський район Ширяївський район Красноокнянський район Ананьївський район Любашівський район Котовський район Балтський район Кодимський район Савранський район

Корисні посилання

НЕ БУДЬ БАЙДУЖИМ!

ЗБЕРЕЖЕМО ВОДНІ РЕСУРСИ

ВОДНІ РЕСУРСИ: ПЕРЕГЛЯД

ПРОГНОЗ ПОГОДИ

Погода

КАТЕГОРІЇ

АРХІВ ЗАПИСІВ

Травень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Кві    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Хмаринка позначок