Тел: (048)766-91-02 | Email: vodhoz@ukr.net

Обмін досвідом


4 жовтня 2019 року  з метою обміну досвідом БУВР річок Причорномор’я та нижнього Дунаю відвідали представники водної галузі Австралії – генеральний директор Органу управління водозбором штату Вікторія та керівник програми управління оздоровленням рік басейну Гоулбрен-Брокен Марк Тернер.

Гості представили працівникам БУВР інформацію про напрями роботи водної галузі штату Вікторія та стратегію оздоровлення басейну Гоулбрен-Брокен та відповіли на численні запитання.

За інформацією Кріса Нормана басейн Гоулберн і Брокен є суббассейном водосховища річки Муррей – найбільшої і життєво важливої річкової системи в Австралії.

Обидві річки течуть через горбисті і рівнинні райони, впадаючи в річку Муррей. Хоча басейн Гоулберн-Брокен займає всього 2% басейну Муррея-Дарлінга, він забезпечує 11% стоку басейну Муррея-Дарлінга.

Фахівці зазначили,що екологічний стік був особливо важливий після, так званої, Засухи тисячоліття.

Екологічний стік в Гоуберн Брокен забезпечують як в основному руслі річки (через водозливн і греблі), так і в семи водно-болотних угіддях.

Екологічний стік забезпечується в усі сезони року в різні гідрологічні фази водності. Цілі екологічного стоку і доступність води можуть відрізнятися в залежності від сезонних умов і водозабезпеченості в окремі періоди часу. Державні водогосподарські органи прагнуть задовольнити екологічні потреби у воді і уникнути дефіциту водопостачання через сезонно-адаптивне планування.

Зміна клімату є великою проблемою в Австралії. Так звана, «Засуха тисячоліття» в 1997-2010 роках, найгірша після європейського поселення 231 рік тому, викликала серйозні побоювання в австралійському суспільстві. 2/3 невеликих ферм довелося закрити, а ефективність системи іригації була під сумнівом. Всі ці фактори призвели до перегляду схем зрошення та впровадження екологічних скидів.

В Австралії велику увагу приділяють відновленню екосистем. Це включає (але не обмежується) такі заходи:

• обводнення екосистем (екологічний стік);

• робота з фермерами для встановлення парканів уздовж берегів річок для обмеження випасу худоби в прибережних смугах;

• повалені дерева залишають в річках як місце для розмноження риб;

• створення рибоходів для риб на греблях.

Керівник БУВР річок Причорномор’я та нижнього Дунаю Лілія Гричулевич подякувала за змістовну презентацію та за цікаву дискусію.

В результаті спілкування обидві сторони дійшли згоди, що зусилля водників різних країн направлені на досягнення однієї мети – доброго екологічного стану поверхневих вод з метою забезпечення населення якісною водою в достатньому обсязі.

Після зустрічі в БУВР річок Причорномор’я та нижнього Дунаю гості із Австралії відвідали Нижньодністровський національний природний парк, який є перлиною Дністровського басейну.

Інформаційно-пошукова система Одеської області

Test page
Кілійський район Ренійський район Ізмаїльський район Болградський район Татарбунарський район Арцизький район Білгород-Дністровський район Саратський район Тарутинський район Овідіопольський район Одеса Біляївський район Одеса Комінтернівський район Роздільнянський район Іванівський район Фрунзівський район Великомихайловський район Березівський район Миколаївський район Ширяївський район Красноокнянський район Ананьївський район Любашівський район Котовський район Балтський район Кодимський район Савранський район

Корисні посилання

НЕ БУДЬ БАЙДУЖИМ!

ЗБЕРЕЖЕМО ВОДНІ РЕСУРСИ

ВОДНІ РЕСУРСИ: ПЕРЕГЛЯД

ПРОГНОЗ ПОГОДИ

Погода

КАТЕГОРІЇ

АРХІВ ЗАПИСІВ

Грудень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Хмаринка позначок