Тел: (048)766-91-02 | Email: vodhoz@ukr.net

Засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ


5 квітня 2019 року начальник Басейнового управління водних ресурсів річок Причорномор’я та нижнього Дунаю В.І.Потоп прийняв участь  в спільному засіданні Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ з  водниками України та Республіки Молдова, яке відбулося  на завершення другого засідання Дністровської комісії.

         Під час заходу водники, науковці, громадськість, представники органів влади України та Республіки Молдова узгодили пропозиції щодо регламенту проведення екологічного попуску з Дністровського водосховища у 2019 році в умовах малої водності і прийняли узгоджене рішення щодо початку екологічного попуску з 15 квітня. Екологічний попуск триватиме 30 діб.

            Упродовж засідання членами Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ узгоджено оптимальні режими роботи Дністровської ГЕС-1 та Дністровської ГЕС-2.

          Наприкінці заходу присутніми було обговорено питання коригування режиму екологічного попуску у разі погіршення гідрологічних умов (різке зниження припливних витрат), при яких неможливо виконати затверджений регламент екологічного попуску.

         Молдавській стороні (Агентство «Ареlе Моldоvei») рекомендовано забезпечити транзитний пропуск екологічного попуску через Дубосарський гідровузол відповідно до регламенту.

         А представником Нижньодністровського національного природного парку було висловлено рекомендації щодо інформування міжвідомчої комісії про стан Дністровських плавнів в період екопопуску.

Довідково

       Діючими Правилами експлуатації водосховищ Дністровського комплексного гідровузла визначено, що в квітні-травні з Дністровського водосховища у пониззя Дністра здійснюються екологічні (репродукційні) попуски.

       Їх обсяг і тривалість залежать від обсягу водопілля в басейні Дністра. Максимальні рівні весняної повені на Дністрі цього року були нижче середніх значень за багаторічний період.

      Для забезпечення проведення екологічного попуску частина паводкових вод була акумульована у Дністровському водосховищі, що дозволить почати екологічний попуск 2019 року з відмітки Дністровського водосховища 121,0 м БС.

      Еколого-репродукційний попуск з Дністровського водосховища щорічно здійснюється з метою покращення екологічного стану на водозаборах Одеської області і створення оптимальних умов для нересту багатого на рибу пониззя Дністра.

Інформаційно-пошукова система Одеської області

Test page
Кілійський район Ренійський район Ізмаїльський район Болградський район Татарбунарський район Арцизький район Білгород-Дністровський район Саратський район Тарутинський район Овідіопольський район Одеса Біляївський район Одеса Комінтернівський район Роздільнянський район Іванівський район Фрунзівський район Великомихайловський район Березівський район Миколаївський район Ширяївський район Красноокнянський район Ананьївський район Любашівський район Котовський район Балтський район Кодимський район Савранський район

Корисні посилання

НЕ БУДЬ БАЙДУЖИМ!

ЗБЕРЕЖЕМО ВОДНІ РЕСУРСИ

ВОДНІ РЕСУРСИ: ПЕРЕГЛЯД

ПРОГНОЗ ПОГОДИ

Погода

КАТЕГОРІЇ

АРХІВ ЗАПИСІВ

Червень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Тра    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Хмаринка позначок